Na, ez se nálunk nyílik!- Gondoltam, mikor megláttam ezt a cikket. Most megosztom Önökkel, hogy mi történik Nagykőrösön. - A vidéki foglalkoztatási lehetőségek napjainkra olyannyira beszűkültek, hogy rövidtávon sem a mezőgazdaságban, sem az iparban nem várható fellendülés. A szolgáltató szektor azonban rendelkezik olyan sajátossággal, amely a vidéki foglalkoztatás esélyegyenlőségét és egyensúlyát megteremtheti.
Ha a munkavégzés nem helyhez kötött, akkor az egyik lehetséges megoldást a vidéki foglalkoztatottság fellendülésében a távmunka és a távmunka-ház jelentheti. A távmunka-ház elnevezés egy olyan, a nyilvánosság elől elzárt infrastruktúrát jelöl, amely független a munkaadó vállalat földrajzi helyétől és szervezeti felépítésétől, és ahol a munkavállalók informatikai vagy kommunikációs eszközön keresztül tartják a kapcsolatot munkáltatójukkal. A távmunka-ház egy speciális formája a távmunka-végzésnek, ahol leginkább számítógéphez és telefonhoz kötött tevékenységek (pl.: adatrögzítés, adatfeldolgozás, telefonos ügyfélszolgálat, telefonos értékesítés, ügyviteli/könyvelési tevékenységek, rendszerfelügyelet stb.) ellátására kerül sor.
Bár a távmunka-házak Észak-Amerikában és Nyugat-Európában elterjedt megoldásnak számítanak, Magyarországon az első ilyen jellegű intézmény csak 2007-ben nyílt meg a Pest megyei Örkényben. A bevált példa mutatja, hogy további távmunka-házak létrehozatalára is megvan az igény. Ezért indult el 2009-ben az Országos Távmunka-ház Program, amely a távmunka meghonosításához szükséges infrastruktúra kiépítését tűzte ki célul az ország egész területén. Ennek első állomása a „Távmunka Infrastruktúra Fejlesztése” című projekt, mely során Nagykőrösön és a szlovákiai Szőgyénben jött létre további két távmunka-ház, indulásként összesen 45 távmunkahellyel, a Magyarország-Szlovákia Határon Átnyúló Együttműködési Program társfinanszírozásával. A nagykőrösi távmunka-ház átadójára 2011. december 6-án, míg a szőgyéni átadóra december közepén kerül sor.
OrientPress Hírügynökség