A gazdasági válság óta lassan ugyan, de nőtt az öngyilkosságok száma, évente nagyjából 2500 magyar vet véget életének. Egy nemzetközi felmérés szerint ráadásul a magyar serdülők negyede foglalkozott már az öngyilkosság gondolatával. Az OECD (Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet) legfrissebb adataiból kiderül: a magyar férfiak követik el a legtöbb öngyilkosságot a világon, maguk mögé utasítva ezzel Dél-Koreát, Japánt és Finnországot.
Ráadásul a WHO statisztikái szerint a világon minden negyvenedik másodpercben, Magyarországon pedig négyóránként lesz valaki öngyilkos. A százezer főre jutó öngyilkosok számát tekintve hazánkat az Európai Unióban csak Litvánia előzi meg.
A STOP megkeresésére a Központi Statisztikai Hivatalnál (KSH) elárulták, ma Magyarországon körülbelül 2500-an lesznek öngyilkosok évente. Fontos megjegyezni, hogy amíg a nyolcvanas évek közepén még nagyjából kétszer ennyi magyar vetett véget önkezűleg életének, az elmúlt huszonöt évben folyamatos volt a csökkenés. A 2008-ban kezdődött gazdasági válság óta azonban újabb lassú növekedésnek lehetünk szemtanúi - szögezte le a KSH munkatársa.
Dr. Szilágyi Simon, a Péterfy Sándor Kórház osztályvezető főorvosa a STOP-nak kifejtette, az öngyilkossági kísérletek száma ugyanakkor ennek a tízszerese is lehet. Csak a Péterfy Sándor Kórház Krízis-intervenciós és Pszichiátriai Osztályán ugyanis évente körülbelül 3200 olyan pácienst kezelnek, akik öngyilkosságot kíséreltek meg - hangsúlyozta a főorvos.
Mint fogalmazott, "a páciensek elmondása alapján az okok között első helyen a szerelmi a csalódás áll, az esetek 30 százalékában pedig a gazdasági válsággal, az egzisztenciális kilátástalansággal magyarázzák tettüket".
Forrás, folytatás és részletek: http://www.stop.hu/belfold/negyorankent-egy-magyar-lesz-ongyilkos-ismet-no-a-szamuk/968619/