veroniq - 2012.05.19. 19:18
Kommentek
S.pataki - 6
2012.05.24. 21:34:48
Úgy vélem, hogy igen! Hibádzott akkor, amikor nem célzottan a témakörre vonatkozó, félre érthető, sőt sértő módón nyilvánította ki állásfoglalását az adott ügyben a járatlan intézményvezetőnek. Olyan Úri - Módi képen, hiszen, Heves és Nógrád megyék szomszédosak. Persze a kinyilvánított állásfoglalás másképpen is értelmezhető. Még pediglen úgy, hogy aki elvállalt egy intézmény vezetését annak tisztában kell lennie a vezetés ismérveivel a működés feltételeivel.Ehhez nem szükségszerű, hogy mindenhez értsen, de elkerülhető, hogy a hatóság ellenőrzése során feltárt, kellemetlenek tűnő megállapításokkal, hiányosságokkal szembesüljön.Van vezetés tudomány is a világon-ami a nem közlekedésvonatkozású-!A tűzvédelmi, munkavédelmi ellenőrzések során a feltárt hiányosságok esetén az eredmény, személyre szabott pénzbírság , úgy mondjuk, hogy ZSEBBE NYÚLOS.
A fejétől bűzlik a hal.
Az igazgatónő, akit előre jól bepánikoltattak, hiába fordult fűhöz-fához nem akadt legény a gáton aki segített volna. A legnagyobb legény a jegyző személyében sem, segített, úgy is mondhatjuk, hogy azt megtagadta. A polgármesteri hivatal, ennek a költségvetési szervnek irányító, fenntartó, alapító jogokkal felruházott, felügyeleti szerve. E jogokkal felruházott hivatal vezetője a törvényesség őre is kihátrált elítélhető módón a segítség nyújtás elöl,holott az Ö feladatkörébe tartozik a hatósági ellenőrzéseknek való megfeleltetés , amit elfelejtett létrehívni. Egy ejnye- bejnye kijár részére remélhetően, ha van bátorsága valakinek.. Persze ez nem mentesíti az igazgatót a felelőség alól,a hatóságokkal való együtmüködés ismeretét még pótolnia szükséges.
Az események sorozatából azt tudom leszűrni, hogy a polgármesteri hivatalban sem rózsásabb a tűzvédelmi, és munkavédelmi állapot. El kellene egy alapos vizsgálat ott is. A hozzászólások során javaslatok is elhangoznak, a tapasztalatok alapján. Én javaslattal élni feleslegesnek tartom, mert az említett két hatóság működését törvények szabályozzák, és az érintetteknek ezek értelmében kell eljárni. A kisördög nem alszik, az akarattal, akaratlanul lángra gyúlhat, és akkor már nincs kifogás mert ezt, meg azt a nagyhorderejű eseményt előrébbvalónak tartottak.
Intézmények a verseny szféra a lakosság körében a tűz, munkavédelmi feladatokat csak estelegesnek tartják, nem fordítanak kellő gondot a károk elkerülésére.Szomorú tűz okozta tragédiákról , tüzekről számol be a média hónapról- hónapra, ami tetemes károkról, vétlen emberek kitettségéről, emberi áldozatokról szolnak. A tűz az nagyúr, éppen ezért több figyelmet érdemel, még a Polgármester részéről is.
pancsa - 2
2012.05.24. 19:54:56
1996. évi XXXI. törvény a tűz elleni védekezésről, a műszaki mentésről és a tűzoltóságról
19. § (1) A gazdálkodó tevékenységet folytató magánszemélyeknek, a jogi személyeknek, a jogi és a magánszemélyek jogi személyiséggel nem rendelkező szervezeteinek, ha a munkavégzésben részt vevő családtagokkal együtt ötnél több munkavállalót foglalkoztatnak, vagy ha ötvennél több személy befogadására alkalmas létesítményt működtetnek, illetve a fokozottan tűz- és robbanásveszélyes besorolás esetén és kereskedelmi szálláshelyeken tűzvédelmi szabályzatot kell készíteniük.
(2) Az (1) bekezdésben felsoroltak kötelesek gondoskodni arról, hogy munkavállalóik (a munkavégzésben részt vevő családtagjaik) a jogszabályokban meghatározott előírások szerint végezzék a tevékenységüket vagy a létesítmény, építmény, helyiség igénybe vevői a tűzvédelmi szabályzatban foglaltakat megismerjék és megtartsák.
ellike51 - 5
2012.05.23. 12:41:11
így kellene valóban működni.
Valamilyen módon le van ez szabályozva itt is, csak mi nem ismerjük a leírtakat...
Azt csak feltételezem, hogy akinek tudni kell szerepét az tudja is teendőit. Nincs jogom megkérdőjelezni.
Annakidején biztos mások voltak a szabályok, mint most. Valamikor negyvenöt évvel ezelőtt szegedi kollégistaként hajnali fél 3-kor megszólalt a csengő és tűzriadó volt... példás rendben a 20-25 fős hálószobákból - szobánként sorban - pizsamákban, papucsban egy szál pokróccal a lehető legrövidebb idő alatt kellett elhagynunk a 3 szintes (egykori kaszárnya) épületet.
Álmosak voltunk, nem úgy ment minden ahogy elvárták, jól letoltak bennünket ... és egy óra múlva megismételték az egészet (talán még el sem aludtunk?).
Negyedikes korunkban már jót röhögtünk az egészen.
Thomas hozzászólásával nagyon egyetértek, a tűzvédelmi szabályzatot nem megalkotni, de teljes mértékben ismerniük kell az intézményvezetőknek és a tanári karnak.
Thomas - 3
2012.05.23. 10:03:52
Süllő - 7
2012.05.23. 09:30:31
Kedves Magyar Gábor Úr! Nem tudom van-e a mai Magyarországon olyan alkalmazott, aki ha munkahelyet szeretne változtatni és pályázatokat ad be más cégekhez, az erről értesíti a munkaadóját mielőtt pozitív választ kapna? Ki akar két szék közül a földre ülni? Nem védem a jegyzőt - nem ismerem - de a jegyzői állás pályázatának körülménye egyáltalán nem nevezhető őszintétlennek, sokkal inkább reálisnak.
Gondolkodom - 4
2012.05.23. 08:22:46
Teljesen egyetértek azokkal,akik a tűzvédelem fontosságáról írtak.Úgy gondolom azonban, hogy egy iskola vezetőjének nem kell mindenhez értenie, de kell legyen az intézményében olyan személy, aki felelős ezért a területért, aki elvégzi az éppen aktuális ezzel kapcsolatos tanfolyamot, és figyeli a rendeletek módosításait. Lehetséges, hogy a Kinizsiben is van tűzvédelmi felelős, de csak papíron. Ezt komolyabban kell kezelni, pótolni kell a hiányosságokat.
Ebben az ügyben egyetlen ember égette meg magát, a jegyző elvtárs. Nem mondom, hogy úr, mert egy úr nem beszél ilyen alpári stílusban.Ezt a stílust, ha kedveli beszéljen így otthon, családi körben. Munkahelyen a hivatali stílust illene használnia! Ne feledje, hogy az abonyi polgárokat kiszolgálni, segíteni jött ide, nem csak azért, hogy könnyebben elérje a munkahelyét. Vagy mégsem?
Bízva abban, hogy lehetséges a jobbá válás./Minden téren./
Jerry - 14
2012.05.22. 15:32:06
Kis településünk legjellemzőbb - ha nem is a legdicsőségesebb - motívuma az ellenségeskedés. Mindennel és mindenkivel szemben. Itt még él az a kérdés, hogy: "Ha igen, akkor miért nem?"
A véleményem:
1.) "Nem a katasztrófavédelemtől kell félni, hanem a katasztrófától!" - idézve és átalakítva kissé a kor követelményeihez és a szervezeti megnevezésekhez igazodva Thomas gondolatát. Az intézményvezető köteles rendelkezni az üzemeltetéshez szükséges tudással, hisz egyébként egy lovászfiú is írányíthatná - üzemeltethetné - pl.: az operaházat.
2.) Az intézményüzemeltetés, nem csak a finanszírozási összegek átutalását jelenti, kell, hogy jelentse, hanem a napi problémák megoldásában való segítségnyújtást is Ms. Önkormányzat! De, ha az igazgató vállalkozóként irányítja az intézményt, akkor mea culpa!
3.) Idegenbe szakadt Gáborunk fellépése az abonyi emberek nevében talán kissé túlzó és erősen bűzlik a politikai szándéktól, mely a csúfos kudarc után rendre megszólaltatja Őt. Őt, aki listán jutott be egy maroknyi érdekcsoport, maroknyi szavazata birtokában. Nála, talán csak a jobbik egykori helyi vezetője lehet kevésbé büszke a mandátumára, hisz már csak önmagát képviseli a testületben. Bocsánat! Még 42 abonyi választópolgárt is talán.
4.) A jegyzőt, mint embert, mint férfit és mint munkatársat is jól jellemzi a megnyilvánulása. Erre a helyzetre is van egy jó magyar közmondás: Minden településnek olyan vezetése van, amilyet érdemel!
Szerintem is szégyellje magát Mr. Balogh, melyből okulhatna Ms. Balogh is!
Gábor pedig tanuljon ragozni! Közzösségünk, közösségük stb. Ugyanis a közösségnek az a tagja, aki a közösségben él és nem az akinek a névtáblája ki van ragasztva egy helyi lakóház (?) kapujára!
Üdvözlöm Tom-ot (sic!) : Jerry
Thomas - 24
2012.05.20. 12:17:11
Lehet, hogy én a régi ósdi szabályokat ismerem, de úgy tudom minden közintézménynek rendelkeznie kell tűzvédelmi szabályzattal,kiürítési tervvel. Az igaz, hogy ezek megalkotása nem az iskolaigazgató, és nem a tanári kar feladata, de teljes mértékben ismerniük kell azt.Folyamatos betartatásáért az intézményvezető, vagy az intézményben erre a feladatra kijelölt személy felelős, ha ez így történik, akkor az ellenőrzés egy sima rutinmunka, nincs szükség semmilyen egyezkedésre. Úgy gondolom, hogy nem a tűzoltótól, és nem a büntetéstől kellene félni, hanem a TŰZTŐL, de attól folyamatosan!Magát a szabályzatot, rendszeres aktualizálását szakértő bevonásával az intézményt üzemeltetőnek, jelen esetben a Polgármesterri Hivatalnak kell elvégeztetnie. Most, amikor a tűzoltósági ellenőrzés hiányosságokat tárt fel, természetesen mindenki egymásra mutogat, jelen esetben nem eléggé kritizálható hangnemben, jó magyar szokás szerint.
Végül megjegyezném, azért egy picit fontos a tűzvédelem, mert egy égő, vagy porig égett iskolában nehéz megtartani az érettségi vizsgákat!
pepe - 18
2012.05.20. 09:04:00
Képviselő úr levele elég ellentmondásosra sikerült, de ez talán nem is csoda az ő esetében. Eljön néha Tahitótfalváról és jól megmondja nekünk a frankót. ABONYIAKNAK. A jegyző úr pedig szégyelje magát!
Üzenet íráshoz jelentkezz be! Előzmények