Erről beszélt Abony város polgármestere lakossági fórumán, amikor gyakorlatilag elismerte, hogy a mostani az bizony szürke. „ Hiányzik belőle a hangulat, a szín. „- mondta Balogh Edit. Viszont jó hír, hogy a második ütem építésekor már a színekről sem felejtkeztek meg. „ Egy 16.000 fős település megérdemli, hogy legyen egy normális közösségi háza. A buszsávnál megemelésre kerülnek a szintek, a szintkülönbségek eltűnnek, nem lesz padka. Zárt rendszerű lesz a csapadékvíz elvezető rendszer. A mostani építkezés során a növényzet már megtartásra kerül, park jellegű lesz a Városháza mögötti rész. Az előző pályázatban egy nagy közösségi tér volt a cél, a mostaniban egy parkot alakítunk ki. A régi COOP mellett pihenőpark lesz, fedett kerékpártárolóval és térfigyelő kamerákkal. Földi Áron korábbi települési képviselő álma is teljesül, mert a Taverna és a Sportcsarnok közti területen egy óriás sakktábla kerül felállításra. Megmentjük a fákat, díszkő burkolat kerül lerakásra, a szürke szín mellett a sárga dominál majd. A fővállalkozó az építkezésnél egy tatai cég lett, de jó hír, hogy abonyi alvállalkozók vannak. Kállai Ferenc és Falusi Attila. A piaccsarnoknak egy lecsupaszított verziója épül meg, nem lesznek parkolóhelyek az épület tetején. Teljes üvegfrontok kicserélésre kerültek, több helyen is téglafal lesz helyettük. A Keravill és a Kínai üzlet megmarad, igaz nem látszik majd a piac épülete. A testület így döntött. „
Ekkor többen felhördültek a hallgatóság soraiból, és nem értették, hogy miért maradnak meg a lepusztult épületek. A polgármester azt mondta, hogy a testülete döntött így és a felelősséget társaira hárította. Arról viszont nem szólt Balogh Edit, hogy azért nem akarta a testület elbontani egyelőre a romokat, mert attól tartottak, hogy akkor kényszerpályára kerülnek ismét és valahogy mégis ráerőlteti a városra a gigaplázát egymilliárdos önerővel a polgármester. Egyelőre tehát nincsen tervben a bontás, de feltételezhető, hogy a piaccsarnok megépülése után mégis eltakarítják az épületeket és helyükön legalább valamilyen közteret hoznak létre. A polgármester így folytatta mondandóját:
„ Nem fog érvényesülni a piaccsarnok, mert előtte ott lesz a romhalmaz, de nem azért mondom, hogy feszültséget keltsek. Hosszú évek múlva lehet, hogy mégis lesz üzletház, de addig is legalább füves terület és gyalogjárda kellene. Ez a lepényépület meg együtt lenne szép az üzletházzal, de azért szép lesz mégis, sokan megirigyelnék. Köszöntöm körünkben a piaci árusokat, akik bérelhetnek majd itt területet. 30%-át támogatja a projektnek az EU, a többi önerő, 5 évig kell vállalni a fenntartást, eddig biztosan városi tulajdonban marad a piaccsarnok. Lottózzunk már együtt, ha nyerünk hárommilliárdot, akkor megépítjük az üzletházat! Fix asztalok lesznek a piac zárt részén, 2 m2-esek, zárható résszel, ahova el lehet tenni például a mérleget. Lesz eszközmosó, kézmosó, víz- és szennyvízelvezető rendszer. Dinnyeszeletelés után kezet lehet mosni, nem kell koszos kézzel matatni az áru között. A nyitott, de tetővel ellátott piacrészen tolható asztalok lesznek. Akár rock bulit is lehet itt majd tartani, vagy sörfesztivált, lakodalmat, ez szellőzik majd oldalról, a sátornál azért mégis jobb. Nem csak az őstermelőknek lesz ez jó, hanem mindenkinek. Az ebédlőben nem lehet 2-300 fős lakodalmakat tartani, de ez alkalmas lesz erre is.”
LŐVE