veroniq - 2012.06.06. 14:51
Kommentek
jobb - 7
2012.06.08. 10:12:12
Nektek van igazatok,nem tudom minek kell ekkora cirkuszt csinálni Mancikából. Felőlem aztán nyugodtam reptethetné a galambjait a főtéren is, a gyerekek nagy örömére. No, persze egy szökőkút sem ártana oda, kis pancsi a gyerekeknek. Persze nem napi tisztálkodás céljára egyeseknek.
Tiboor - 17
2012.06.07. 10:18:37
Tybbel értek egyet!!!
Ezek a szobrok mind-mind egy művész alkotásai. Természetesen az adott kornak megfelelő megrendelések alapján. Annó ezeket is pályáztatták. A művésznek be kellett nyújtani a makettet, majd a helyi "hatalmasságok" eldöntötték ki készítheti el a műalkotást.
Én is aggódom, hogy ez a mű a fémtolvajok martalékává fog válni! Biztosan ezt akarjuk?! Erre vágyik Abony város (egyébként művészeteket kedvelő) lakossága?!
Abony város szobrászokat, zenészeket, elsőszámú vezetőket ( a teljesség igénye nélkül és csak a közigazgatásban dolgozókat sorolnám: gondoljuk át hány abonyi elsőszámú vezető volt csak cegléden, jelenleg hány Abonyban jártasságot szerzett jegyző van környékünkön? Dr. Diósgyőri Gitta Cegléd jegyzője, Pető Zsolt Ceglédberczel, Tóthné Penczi Ildikó Újszilvás, Varga Sándorné, Abony volt jegyzője, Kőröstetétlen, Ecseki Ildikó a GYES megkezdése előtt Nagykőrös aljegyzője, de Földi László Cegléd város polgármestere és a 15-ös választókerület országgyűlési képviselője is abonyi származású) adott ennek az országnak. Ezek az emberek köztünk élnek és köztiszteletben álló személyek. Remélem a jövő nemzedéke nem fogja őket mocskolni!!!
Az előttem lévő korosztályokat nem tudnám felsorolni hiánytalanul, ezért nem írok neveket. A világért sem szeretnék senkit megsérteni. Amit mondhatok, hogy annak ellenére, hogy nem ismertem őket, akiket ismertem-ismerek (Horváth József festőművész(tanított engem), Abonyi Magyar Imre festő művész, Heyling György festőművész) azokkal esetleg nem is voltunk egy politikai platformon, annak ellenére a legmesszebb menőkig tisztelem őket. Minden erőmmel tiltakoznék, ha valamikor is lebecsülnék alkotásaikat!!!
Így voltam(voltunk) az új kenyér ünnepét és fontosságát ábrázoló szobor félreállításával is.
Nem hittem a fülemnek amikor egy volt zenetanár(önmagát művésznek tartó) a szeméttelepre akarta dobatni. Azt mondta akkor nekünk, a szocialista képviselőknek, hogy ha nekünk ez nem tetszik, szerezzünk neki helyet, de kétli, hogy egy ilyen förmedvényt bárki is megengedne a közelében elhelyezni. Milyen művészlélek az ilyen ember? kérdezem. Hála az égnek Kovács Tibor a Kék-Láng Kft. tulajdonosa segítségünkre sietett és megengedte, hogy stílszerűen a kenyérgyára elé helyezzük.
Tudomásul vehetné a tisztelt Képviselő Testület, hogy nagyon sok embernek(cselédsorban és egyéb elnyomás alatt élőknek) 1945 továbbra is a felszabadulás évét jelenti. Ebbe a szoborba tehát joguk van az embereknek azt belelátni amit akarnak, amit szeretnének. Továbbá ahhoz is joga van a város lakosságának, hogy egy műalkotást ne engedjen az enyészet martalékává válni.
Szerintem ennek a szobornak is lehetne méltó helyet találni. A szöveget leverték róla még az MDF-esek, és be is takarták fekete fóliával. Nem buzdít tehát már senkit semmire, nem ébreszthet rossz emlékeket senkiben, semmit nem sugall a fiatalságnak a békességen kívül, hiszen a hölgy( az anyaság, a szeretet és a békesség jelképe általában hölgy alakban jelenítődik meg a művészeknél) egy felszállni készülő békegalambot tart a kezében.
Lehet, hogy ez a most regnáló, testület nem akar békességet a településen és még a jelképét is kiakarja irtani???! Utalnak erre jelek, lásd. piac üzletház beruházás, de a szinte minden testületi ülésen történő polgármester gyalázás....stb..
Javaslatom: Tetesse a tisztelt Képviselő Testület ezt a szobrot vagy az egészségmegőrző központ mellé, vagy az Újszászi úti egészségközpont mellé. A békesség és a szeretet jelképe ott talán ideális helyen lenne. Ugyancsak jó helye lenne a templom melletti szoborparkban. Május 9-én(II.világháború vége, mindenki számára örömünnep a világon), a béke napján lehetne megemlékezést tartani és koszorúzni.
Mindenképpen azt kellene figyelembe venni, hogy ez egy műalkotást és nem azt, hogy mikor állították fel.
Korbélyné - 16
2012.06.06. 22:33:41
...azzal a véleménnyel, hogy minden szobor, illetve minden tárgy, amelyet művész készített és valaha felállításra került, az a kultúra tárgyi emlékeinek része. Amennyiben ezeket eltávolítjuk, akkor a később élőket fosztjuk meg attól, hogy ezt a korszakot ezek alapján is megismerhessék. Mindenkinek joga van ahhoz, hogy koszorúzza, vagy sem, megnézi vagy sem, de ahhoz, hogy ezeket eltűntesse, ahhoz szerintem nincs. Ilyen alapon nem lenne egyetlen dzsámi sem az országban, de sorolhatnánk hosszan ezeket a kulturális emlékeket.
Szerencsére ebben az esetben nem önös érdek miatt került el a helyéről a szobor, de én is félek attól, hogy vandálok kezére fog kerülni, mint ahogy a mellette lévő koszorútartó is "idegen" kézbe került.
Remélem, hogy nem így lesz.
tyb - 17
2012.06.06. 21:16:53
Teljesen mindegy, a történelem materiális részéről beszélünk. Kinek ártott az a nyomorult szobor? Azt hiszem, hogy a korosztályomnak (is) sok-sok iskolai emlék fűződik hozzá. Én egyébként sem hagytam volna a volt rendszer történelmi ereklyéinek elkótyavetélését. Olyan érzése lehet ettől a külföldieknek, hogy szégyelljük a múltunkat és elődeinket. Attól lenne (lett volna) színes az országunk, ha a török, osztrák és más leigázó nációk tárgyi emlékei mellett, a saját országunk előző rendszereinek az - egyesek szerint rossz emlékű - műtárgyait is megőrizzük a közterületeken.
Mi lenne, ha az ateisták kezdeményezésére az összes egyházi jelképet el akarnák távolítani a közterületekről. Tudom, hogy tabu téma, de az egyház szerepe sem volt ellentmondásmentes, különösen a sötét középkor idején.
Szóval, sajnos balga népünk az aktuális politikai erők populista kezdeményezéseit megtapsolja, mégha olyan értékeket is veszítünk vele, melyeket elődeink meggyőződésből, vagy szakmai kihívásból teremtettek az utókor számára.
Ezért sem értek egyet a Manci néni "kihelyezésével" a határba, nyilván a vastolvajok örömére.
VISSZA MANCI NÉNIT A FŐTÉRRE!
Süllő - 12
2012.06.06. 20:13:00
Nem vagyok ugyan abonyi születésű, de ez a szobrot - mondjuk ki - ugyan tényleg nem a Lollobrigidáról formázták anno, de csak attól kommunista, mert abban a rendszerben állították fel? Vagy ezt a szobrot mostanság divatos ócsárolni? Szerintem akik akkoriban kék vagy piros nyakkendőben iskolásként megkoszorúzták akárki emlékére is, azok nem a napi politikát látják benne, hanem a saját életük egy részét. Én így gondolom, de javítsatok ki, ha a helyi retró mást üzen. Üdv
Svoboda - 2
2012.06.06. 19:33:39
....ügyileg volt pár háttérjavaslat a döntésre nem jogosultak részéről suttogással....egyik az " Adjuk le, mert így legalább valami haszon lesz belőle" volt....persze ez csak vicc...és rossz vicc...tényleg, direkt rakatják a látókörön kívülre, hogy újabb támadási felület legyen? Vagy őszintén ott a legjobb helye? Ezt nem nekünk kell tudni, ezt már eldöntötték. Egyébként maga a szobor akár éke is lehetne a városnak, de sem az előzményei, sem más körülmények nem járulnak ehhez hozzá. Lehet a Harmatos-völgyben is jó helye lenne...nem tudom...ez mondjuk fel sem merült....de tény, hogy jó hosszú vita előzte meg a döntést. Remélem jó helye lesz Mancinak, nem csipkodják agyon a szúnyogok, és nem olvasztják be....azon leszünk, hogy minden rendben legyen vele.
Markó Ferenc - 12
2012.06.06. 19:14:54
Konkrétan hová a csónakázó tó területén?
Egyszerűbb lenne most odaadni a fémtolvajoknak, mert ha oda kihelyezik pár héten belül az olvasztókemencébe kerül.
Üzenet íráshoz jelentkezz be! Előzmények