Kedves ismerősöm elképedve mesélte, hogy sajnos az éves státuszvizsgálatok- hiába is nézte a védőnő a gyermek szemét- nem mutatták ki azt, hogy bármiféle gond lenne a kisfiú szemével. Aztán eljött az iskolai felvételi napja, ahol a gyermek a számítógép monitorjához felugrálva volt csak képes teljesíteni a feladatokat. Kiderült, szemüvegre van szüksége, sőt mi több, egyik szemét célszerű folyamatosan leragasztani. „ Én ezek után mindenkinek azt javaslom, hogy nézesse meg a gyermek szemét, még ötéves kora előtt szemésszel. „- mondta az édesanya, és azt hiszem igaza is van! A Kormos Optikában így iskolakezdés előtt lehetőség is van erre. Kérje minden esetben szemész szakorvos segítségét, ha bizonytalan!
A Kormos Optika új helyen, a régi magas színvonalú
szolgáltatással várja kedves vásárlóit!
Itt talál meg bennünket: Szilágyi Erzsébet úti üzletsor
Nos, nézzünk pár intő jelet, ami mutathatja, hogy nem lát jól gyermekünk: Figyeljünk gyermekeink látására is Magyarországon a gyermekek látását újszülött korban szűrik teljes körűen, ezután iskoláskorban. Gyermekeink látását pedig rendszeresen javasolt ellenőrizni, már akkor is, amikor még nem mutatkozik meg a probléma a gyengébb eredményekben, fáradékonyságban. Ma már több betegség jól kezelhető és megelőzhető, de például a tompalátóság csak akkor gyógyítható, ha a gyermek 6 éves kora előtt felismerjük, és foglalkozunk vele. Ekkor kell felismerni a szem fejlődési-rendellenességeit, a veleszületett, valamint a korai életkorban kialakuló öröklődő szembetegségeket, gyulladásokat, a súlyosabb fénytörési hibákat, a kancsalságot és tompalátóságot. Néhány rendellenességet a szülő is észrevehet. Az alábbiakban néhány egyszerű módszert mutatunk be:
1. Ha a két szem nem párhuzamos (kifelé vagy befelé fordul a tekintet) orvosi kontroll szükséges.
2. A gyermek szemmozgását is könnyen ellenőrizhetjük. Normális esetben a gyermek szeme előtti fényforrás képe a szaruhártyától szimmetrikusan tükröződik. Ha eltérést fedeznek fel, érdemes szakértőhöz fordulni.
3. Takarja le a gyermek egyik szemét, ha ezt a csemete nem tűri el, akkor fennáll a gyanú, hogy a másik szemével rosszul lát.
4. 3-4 éves korban külön-külön takarja le a gyermek szemeit, mutasson kedvenc könyvéből kisméretű képeket. Ha a kicsi jól lát, akkor meg tudja nevezni őket.
5. A gyerekek napi 4 óránál többet ne töltsenek képernyő előtt,
6. Ha számítógépeznek, tartsanak óránként 10 perc szünetet,
7. A számítógép-monitortól 40-60 cm-re üljenek.
8. Ne nézzék túl közelről a TV-t, legalább 3-4 méterre legyenek.
A cikk ITT folytatódik