Az ország példásan stabil költségvetéséhez az állampolgárok sorozatos törvényszegése is elengedhetetlen – így is fel lehet fogni azt, hogy az idei költségvetési törvényben tételesen, százezer forintra lebontva feltüntették, melyik állami szervtől mennyi bírságbevételt vár el a kormány. Az első negyedévben költségvetési szempontból tragikusan törvénytisztelők voltunk, azonban tavasszal, ahogyan azt az autósok, motorosok és biciklisek tapasztalhatták is, megszállták a rendőrök az utakat, és ennek meg is lett az eredménye. A bírságolás királyai azonban mégsem ők, hanem az ügyészek, derül ki a féléves bírságadatokból.
Idén először közvetlenül a központi költségvetésbe kerülnek a bírságbevételek, így már pontosan láthatjuk, mennyire kell szabálytalanul élnünk ahhoz, hogy teljesüljön az idei hiánycél. A költségvetési törvényben ugyanis tételesen, százezer forintos nagyságrendig levezetve szerepel, hogy az egyes állami szerveknek mennyi bírságbevételt kell teljesíteniük a különböző bírságnemekből....
Úton-útfélen
A leglátványosabb teljesítményjavulást az utakon produkáltuk: az úgynevezett „objektív felelősségből származó közúti bírságbevétel”, ami lényegében a közúti bírságolást jelenti, majdnem a felét adta az összes bírságnak. Július elejéig már 6,5 milliárdot adtunk az államháztartás egyensúlyba hozására a tervezett 16 milliárdból. És akkor a még hozzá sem vettük a többi, még szebben muzsikáló közúti bírságkategóriát.
Iszonyú táblázat a befizetett bírságainkról és a cikk folytatása ITT elérhető