Olvasónk szerint hiába épült ki a település több pontján is a belvíz elvezető rendszer, ezzel az ügy még nem oldódott meg. Bizonyos szempontból nyilvánvalóan igaza van, de nem tudja, hogy Abony összesen 78 millió forintot nyert a rendszer kiépítésére pályázaton, plusz még néhány milliót visszakapott az úgynevezett vis major alapból is. Igaz, ez nem fedezte a munkálatok összes költségét. 2010-ben például a civil szervezetek azért kaptak kevesebb támogatást, mert azt elvitte a belvíz. Gondolom, szakavatott Olvasóink elmondják az abonyi belvíz elvezető rendszer teljes töténetét.
Olvasónk írja:
Akarják-e véglegesen megoldani a problémát?
Elcsitultak a kedélyek , a monszun szerű esőzések elmúltak. A felgyülemlett belvíz eltűnt az ingatlan tulajdonosok egy része bizakodik, azok a belvízkárosult, akiknek maradandó kára keletkezett az ingatlanába az nem éppen repesd a kitörő örömtől.
A Mikes-lapos Abony É-K részének a legmélyebb pontja. Ezt a mély területet megkotorták, partfalait szabályossá tették , sőt a töltés peremén szilárd járófelületű séta utat is kiépítették. Az elfáradt sétálok számára padokat helyeztek el körben a sétány mellett. A Csiki Gergely utcánál a terület bejáratát a belépést gyalogosnak, biciklisek,motorosok, tolókocsisok számára tették lehetővé A gyűjtött víz mennyiség átemelésére elkészült egy zsompház is. Az, hogy mi van benne azt nem tudni,de minek kell benne leni-e azt tudjuk.
Ez nagyjából, amit megvalósulni látni a tanulmány, és engedélyezési tervekből.
Akkor, amikor állt a belvíz miatti bál a közzétett tervek alapján foglalkoztam a kérdéssel, ahol leírtam a lényegét a megoldást, közérthetően, amit itt a h.lapon közre is adtam, Én most is azt tartom a végleges megoldás kulcsának. Az eddig megvalósítottak alapján a kérdésre azt tudom csak válaszolni, hogy még nem menekültek meg, mert amit látunk megvalosulni az elégtelen a megmeneküléshez.
Ugyan is.
A vízgyűjtő terület – 40.sz. főút, Mária Terézia utca, Lázár János utca, Kiss Ernő utcák által határolt terület-en nincs kiépítve a csapadékvíz elvezetése a gyűjtő tó irányába,.
Nincs megvalósítva az átemelt vízmennyiség elvezetése az Zagyva öblezete irányában.
Nincs a földbirtokon áthaladó nyomvonalon a csatorna meder kiépítve a birtok behajtáshoz szükséges átjárok , nincs a keresztezet gáz közmű védelme megépitve.
A kedélyjavításnak-csónakázó tó-szánt ilyen-olyan egyéni kezdeményezéssel nem érdemes foglalkozni ez csak másodlagos- az csak következmény lehet, ha adódik rá pénz-.
„A területen és környékén, azaz Abony északkeleti részén azóta az önkormányzat pályázati pénzből elvégezte a csapadékvíz elvezetését és gyűjtését” forrás:.szoljon.hu
Kitől kapott az Önkormányzat pályázati pénzt? Erről nem tudni. Az ,hogy saját zsebből fizetett arról hallottunk.
Arról viszont tudunk, hogy Abony követlen tőszomszédságában szereztek pénzt- pillanatok alatt - pályázati úton a belvíz elvezetés, végleges megoldására a Tisza irányában.
Kártékony belvizes időszak nem minden évben adódik, általában 8-10 évenként fordulhat elő. Abban azért nyugodtak lehetünk, hogy egy jó pár évig nem kell ettől tartanuk.
De addig sem ülhetünk a babérjainkon tétlenül, mert szomszédban sem Te tétlenkedtek, hanem tevékenykedtek szinte egy perc alatt, Mihozzánk viszonyítva.
Néhány link előző cikkeinkből:
http://www.miabonyunk.hu/cikkek/2010/11/02/Abony_kuncsorog_a_penzeert
http://www.miabonyunk.hu/?cimke=68
http://www.miabonyunk.hu/cikkek.php?cikk=928
http://www.miabonyunk.hu/cikkek/2010/10/28/Elviszi_a_civilek_penzet_a_belviz
http://www.miabonyunk.hu/cikkek.php?cikk=1694