veroniq - 2012.09.14. 20:28
Kommentek
Truckman -
2012.09.17. 15:38:30
...ez volt az 1ik nevetséges dolog, mi DÜHrohamot hozott ki belőlem, s nem sírást, mikor Vasárnap teret jártam!
ellike51 - 2
2012.09.16. 16:02:36
élőben első alkalommal.
Hasonló tervezésű "ülőalkalmatosság" és kivitelezés közel két éve nálunk is van és eddig semmi graffiti nincs - nem hiszem, hogy lesz is a későbbiekben (le kellene hajolni és viszonylag keskeny felület).
S.pataki vegyészeti elemzése előtt le a kalappal... de nem hiszem, hogy a kétkezi melósok is mind tudják mindezt. Amit mond a főnök, szerintem azt teszik... a maguk módján, az Ő legjobb(?) tudásuk szerint (nem biztos, hogy magának, az Ő igénye szerint így csinálná meg).
Szerintem ha elfogadja a város és megbecsülik is az ott megfordulók azért csak jobb lesz, mint ami eddig volt...
S.pataki - 1
2012.09.16. 14:14:25
Erre szoktuk azt mondani, hogy ez cigány v. lavór munka. Nem etnikai értelemben!
A kép is jól reprezentálja, hogy az utcáról toborzott fekete munkaerő mire képes, szaktudás, és gyakorlat híján. A Kostyán rendelő disz burkolatát szakemberek rakták fel. Meglehet nézni, egyenlő fugaosztás vízszintesen, függőlegesen, egyenes, körív, és ferde felület mentén. A fugázást nem tévesztették össze a maszatolással.
Attól eltekintve, hogy a rendelő homlokzatai a Duna partra néző Váci börtönre emlékeztetnek, - ahol, valaha, Árpi bácsi a Duna alatt tanulta az angolt-, kicsi ablakokkal a nagy fehér falfelületekkel, rácsok nélkül. Persze a rendeltetése a lényeg.
Sanyi jó barátom a nyárfolyamán felháborodva adta elő Nékem, hogy a főtér II. kivitelezésekor az üllőalkalmatosság falazásakor, milyen hiányosságot tapasztalt és hívta fel, rá a munkát végzők figyelmét. A lerakott tégla falon át lehetett látni a függőleges fugák kötőanyag nélkül éktelenkedtek a fugák egyenlőtlenek.
Persze csak okoskodónak vették a kontárok és a maguk módján a képen látható pocsék eredményt produkálták.
A felvetet mészprobléma valós a durvakerámia, és a finomkerámia iparban.
A valamit is magára adó gyártó, olyan technológiát alakit ki, hogy a mész káros hatását közömbösítse, erre vannak eljárások és eszközök. A finomkerámia iparban
a legelterjedtebb, legbiztosabb eltávolító módszert az iszapolást alkalmazzák a mészkiválasztására.
A Magyar agyagvagyon előfordulásokban szennyező alkotok is kisebb- nagyobb %- os mértékben jelen vannak. Az egyik ilyen szennyező a kalciumkarbonát, a mészkő. A berkekben egyszerűen csak mész. A téglagyártás során a mészköböl égetett meszet állítunk elő a hőkezelés során, ami homogenizálással, egyenletesen eloszlatva található az égetett idom térfogatában. Az agyagban előforduló mészbabákat, alakulatokat un. gyorshengerekkel 0,6-0,8 mm –es réstávolsággal porrá törik, majd keveréssel homogenizálódik az agyagban, kellő hőmérsékleten égetve a kivirágzás, kipattogzás megelőzhető.
A kivirágzási, kipattogzási hajlam függ a tégla porozitásától, ill. vízfelvevő képességtől. Tudniillik, az égetett mész víz hozzá adásával oltódik be és duzzad.
A mész térfogat növekedése képes a tégla termék szerkezetét roncsolni, megsemmisíteni.
A porozitás jentősége tégla fajtánként változik az által, hogy a termékkel szemben, milyen követelményt állítunk fel abban tekintetben, hogy fagyálló, vagy nem fagyálló a termék. A hőkezeléssel tudjuk a porozitást befolyásolni legjobban. Egy fagyálló tégla termék porozitása, vízfelvevő képessége, minimális,- ez által a jól eloszlatott mész, és az anyag hőkezelése által - nincs kipattogzás, kivirágzás, szulfátosodás.
Ahol a gyártás technológia betartása hiányos az előállított termékből a nedvesség a meszet beoltva, az a felületre diffundálva, fehér porszerű állapotban kiül a felületre, szulfátosodik, amit megszüntetni nem, de csökkenteni lehet ideig-óráig.
Egy falazó téglánál pedig előnyt jelent a nagy porozitás, sőt ezt növelő adalékokkal elő is segítik. A nedvesség tűrő téglákat tömörre égetik, vagy is elenyésző pólustérfogattal, - ahol az üvegfázis is jelen van- állítják elő a klinkertéglát.
A tér disz üllő alkalmatosságnál tervezői hiányosságot is tapasztalok ránézéssel, annak ellenére, hogy nem ismerem a beépített anyag labor minősítését. A fenti példákból adódóan az alsó egy, vagy kettő sort klinker téglából kellet volna kivitelezni, azért mert a csapadék áztató hatása itt érvényesül a legjobban, a kivirágzás esélye itt a legnagyobb, ami nem egy gyors lefolyású jelenség, a szavatossági idő is lejárhat addig.
Még egy ami szemet szúr: Ez az a Edit sarok. Az a vinklis útvezetés ami minden gk. vezető ízlésével ellenkezik. Ezt most másodszor hozom elő a süket és nem fogékony emberek részére, még van egy alkalom, hogy rendes ívben végződjön ez a vezetés.
Ennyit szánok röviden az építtetni szándékozok figyelmébe, megszívlelés célzatával.
UHUka - 1
2012.09.15. 11:19:17
Ez semmi, majd ha graffiti lesz rajta!! Mert idővel valaki biztosan rajzol rá! De ne legyen igazam!
Lizah - 1
2012.09.14. 21:16:59
az nem só hanem a fugázó anyag. nálunk a fürdőszoba felújítás után volt ilyen a csempe, amit nem kevés idő és energia volt letakarítani, valami spec tisztítószer kellett hozzá, bár lehe házi praktikával pl. ecet is lejött volna. szóval szerintem ez vagy lekopik (vagy nem)
kiki - 2
2012.09.14. 20:58:10
ez a sós téma nem téma mert nem értek hozzá DE szerintem ha valaki jobban megnézi akkor látja hogy pl. a fugákon lehetett volna még mit munkálkodni/nem egyforma a hézag/ meg szerintem ha már ennyit beleöltek akkor figyelhettek volna a részletekre is.Szép meg minden de nekem a régi fás terület jobban bejött virágok ilyenek...Akkor legalább le lehetett ülni a parkba pl.a fa alá az árnyékba stb.Meg 1-2 zebrára vagy egy jelzőlámpára is kisporolhattak volna egy kis pénzt.Ez csak az én véleményem.
Üzenet íráshoz jelentkezz be! Előzmények