veroniq - 2012.10.20. 18:01
Kommentek
Tárgyilagos - 1
2012.10.20. 20:45:24
Fele sapkában,fele anélkül.....van még mit kiigazítani a társaságon....láttam lövészjelvényt is de fegyvert nem.....agyas barátom is ott feszít.....maga a ruha félelemkeltő,a benne lévők nem mindegyik,bár nem tudni milyen kiképzést kaptak....
Nemzetőr gárdista - 5
2012.10.20. 19:32:51
Szóval, akit a Fidesz nem üldöz, az nem kelt félelmet az egyenruha hétköznapi viselésével? Megdöbbentő, hogy egyes militáris szervezetek alakulhatnak és működhetnek hagyományőrzés leple alatt, állami vagy önkormányzati felhatalmazás nélkül is...
Kik is voltak a nemzetőrök?
A forradalom és szabadságharcok idején, a nemzetõrség fõleg a felkelõkbõl jött létre a forradalom elért eredményeinek és a nemzeti érdekek védelmére, valamint az idegen elnyomók elleni fellépésre.
Alapvetően, a szükségszerûség hozta létre a fegyveres szervezeteket, mivel a létezõ reguláris alakulatokra nem lehetett számítani a forradalom vívmányainak megvédésében. Főbb jellemzőik:
- A belsõ rend fenntartására szervezõdtek (forradalmi rendrõl van szó)
- Az ország idegen elnyomás elleni fizikai erejét jelenítették meg.
- Minimális fegyverzettel rendelkeztek, nehézfegyverük szinte nem is volt.
- Egyenruhát nem, de megkülönböztetõ jelzést viseltek.
- Érzelmi oldalról a hazaszeretet, a haza iránti elkötelezettség, az elnyomók elleni mérhetetlen ellenszenv volt a fõ motiváló erõ.
Azt hiszem, hogy nem kicsit lóg ki a lóláb, azaz messze nem arról szól ma a nemzetőrség, mint amikor szükségszerűen meg kellett, hogy alakuljon fél-militáris szervezetként.
Mi szükség van egy hagyományőrző egyesületben - elég sajátságos értékítélet mentén adott-kapott - rendfokozatok viselésére? "Rangkórság", vagy elveszített/elvett/sose szerzett valódi rendfokozatok pótlása? Sokan meglepődnének, hogy milyen - nem katonai ! - iskolai végzettséggel milyen rendfokozatok "szerezhetők" nemzetőrként.
Katonai kiképzést sose kapott - netán erre egyébként is alkalmatlan - "hazafik" beöltöztetése, bennem aggodalmat kelt. Nem a "vigyázz-menet" láttán... A sorokban állók valódi índíttatása és felelősségérzete kapcsán. Jogosult valaki is ellenőrizni, hogy a belépő volt-e büntetve és jelenleg eljárás alatt áll- e? Netán, bűnszervezet tagja-e ? A válasz egyértelmű NEM! Ugyanis az egyesület nem jogosult ezeknek az információknak a legális megszerzésére.
Tehát, el kellene dönteni, hogy hagyományőrzésről, vagy az elődszervezetekhez hasonló célzattal létrehozott szervezetről beszélünk! Az előbbi esetén az ünnepi megemlékezéseken túl semmi helye és legalitása sincs az egyenruha közterületen történő viselésének, a katonai hierarchia és irányítás (pl:állománygyűlés) alkalmazásának. Utóbbi esetről forradalmi helyzet hiányában azt hiszem felesleges beszélni...
Nemzetőr gárda? Ez működhet? Na, ettől viszont már hánynom kell...
Üzenet íráshoz jelentkezz be! Előzmények