Először azon gondolkodtam, hogy egyáltalán közzétegyem-e, amit Ida küldött nekem, mert merőben más véleményen van, mint a MiAbonyunk kedvenc fogorvosa, Dr. Szolga Ferenc. Aztán gondoltam egy merészet és szeretettel megosztom Önökkel a nekünk már sokat segtíő Ida írását is. Végülis, döntsék el az Olvasók, hogy mit gondolnak minderről. Íme, Ida cikke, melyet Szolga dokival készült írásunk után küldött nekünk: Rágó vagy nem rágó? Ez nem kérdés!- A tapasztalataim szerint a rágó nagyon veszélyes, sokkal több kárt okoz a szervezet számára mint ami hasznot hoz.
Ha megnézzük az összetételét egy épkézláb anyagot sem tartalmaz ( már ami a táplálék láncunkban benne lenne). Eddig csak E számokkal jelőlték az összetételét, de mivel már a fogyasztók is sas szemmel figyelik a káros anyagokat, ezért most már kiírják a kémiai nevüket az anyagoknak és ezt már nem tudjuk megitélni, hogy jó vagy nem jó a szervezet számára.
Miért veszélyesek ezek a rágógumik? Olyan anyagokat tartalmaznak amit az ember eddig nem fogyasztott. Azt mondhatnánk, hogy ezt nem is eszük meg! Igen ám de a nyál kiold belőle sok anyagot, minél tovább rágjuk annál többet, ami káros. Ezekkel a szervezet számára vadidegen anyagokkal a májnak kell megbirkoznia. Emiatt a máj nem képes elég epét termelni, így a valódi tápanyagok emésztetlenül halad a tápcsatornába. Ezeken az emésztetlen anyagokon a káros bacik elszaporodnak, ha hús ettünk akkor a rodhasztó bacik, ha növényt akkor az erjesztő bacik.
Ezek mind káros anyagok és gázok termelődésével jár, amit a tápcsatorna ugyanúgy felszív mintha tápanyag volna. Ez plusz megterheli a máj munkáját. Ez egy ördögi kör, amelyből csak úgy tudunk kiszállni, ha nem fogyasztunk rágót. Ráadásul számolhatunk a fáradságérzéssel, a fejfájással, a puffadással, a rossz közérzettel. Megéri?
Ráadásul becsapjuk a gyomrunkat, mert a rágással felkészítjük a gyomrot arra, hogy kaja érkezik a gyomorba és elkezdi termelni a gyomornedvet. De semmi sem érkezik és elkezdi marni a képződött nedv a gyomorfalát, míg kénytelenek vagyunk valamit enni.
Igen a rágásnak nagyon sok előnye van. Minél többet rágjuk meg az ennivalót(!!!!!!!), annál több nyál képződik és keveredik a tápanyaggal, ezáltal jobb lesz az emésztésünk. A rágással ráadásul masszirozzuk a belső szerveinket, a fogak által képviselt szerveket. Ezért nagyon fontos a nyugodt, lassú, jól átrágott tápanyag. De ne tévesszen meg bennünket a reklám, a félinformációk felhasználása termék fogyasztásának ösztönzésére.
Együnk sok almát, gyümölcsöt alaposan megrágva, úgy együk minthar rágoznánk s addig ne nyeljük le a falatot, míg teljesen péppé nem rágtuk.
Mindenkinek kivánok sok és egészséges "rágozást".
Csörnyei Ida természetgyógyász, TCM mediator
Szolga dokis cikkünk, mely a rágózás jótékony hatásait elemezi ITT olvasható
TERMÉSZETESEN VÁROM PACIENSEIMET A KÖRZETI SZAKRENDELÉSEN IS!