veroniq - 2012.11.21. 16:32
Kommentek
Hocy -
2012.11.23. 13:39:36
Megköszönve Dr. Kalász László igazgató válaszát, engedtessék meg nekem a kételkedés joga.
Kicsit a kelleténél részletesebben írtam le előző hozzászólásomban a véleményem... inkább a régebbi védőoltások irányába akartam elmenni. Az tény, hogy a honvédségnél minden bevonuló kapott ilyen-olyan védőoltást. Próbáltam abba az irányba is kutakodni, de falakba ütköztem. Annyit sikerült a magam képességeivel kihámozni, hogy bizony voltak "érdekes" anyagok. Az is érdekes, hogy igen komoly múlttal rendelkező véradók is panaszkodtak: egyik napról a másikra kizárták a vérdonorok közül, a kilencvenes évek elején. Az OVSZ Karolina úti központjában kaptam az információt, hogy bizony, műtétek, vérátömlesztések során kapott fertőzött vérrel is szervezetükbe juthatott a Hepatitis B-, 1992 elött.
Az ám a nagy baj, hogy erről csak akkor értesülnek az emberek, ha véradásra mennek, leveszik a vérüket és kapnak egy "brutális" értesítést, amitől megáll a szívverésük. Van ismerősöm, akit vakbéllel műtöttek. Legaláb 25-ször adott vért... most "letiltották". Kérdésem: miért nem vizsgálják legalább műtétek alkalmaval, hogy van-e valamilyen "fertőzése" a páciensnek?
Részemről lezártam a polémiát, mert nem szeretnék vitázni egy igazi szakemberrel, és nem szeretném a látszatát kelteni, hogy rémhíreket terjesztek. A célom a figyelemfelkeltés volt.
ellike51 - 1
2012.11.21. 18:31:52
mindenki számára világos és érthető volt a válasz.
Talán ezért nem is ok nélküli az előzetes alapos beszélgetés és vesznek elózetes kis "mintát" azoktól a donoroktól akik mennek ("vérturistaként" külhonba) vért adni.
Üzenet íráshoz jelentkezz be! Előzmények