veroniq - 2012.11.26. 08:47
Kommentek
S.pataki - 1
2012.11.26. 20:59:28
ellike51
A gyűjtemény az Ab.-i Museum kezelésébe van. A látogatást náluk kell kezdeményezni. Az abonyi pol.mesteri spórolás okán, nem tudom mekkora rendetlenség van a helyiségben. Az anyag nem igen van látogatok fogadására előkészítve. A téglák elhelyezése kültéri zárt, fedett szín alatt van, üveggel fedett tárlókban elhelyezve, az ingatlan őrzött területén.
A gyár negyven abonyi embernek adott kiemelkedően jó megélhetést a kistérségünk vonzásköréhez viszonyítva. A 8-10-12 órás munka rendek és a fegyelem csak a dolgozni, a rendet szerető Embereknek volt elfogadottan megfelelő. Az ott foglalkoztatott emberek szorgos munkájuk gyümölcséből Városunk is részesülhetett ,mert a legnagyobb iparűzési adót könyvelhette el a Gyár-tól. –több tízmilliós nagyságrendben-
Az előző demokráciában 1945- 1998- ig féltették, óvták az embereket a TŐKE-től, kíváncsiak voltunk, és most megkaptuk a magunkét a III. demokráciában.
Most itt áll az Országunk legatyásodva, megalázva, második Unio-val, IMF-el megáldva!
ellike51 - 2
2012.11.26. 11:21:24
hogy így ér véget az abonyi téglagyár története.
Sok száz, ezer abonyi embernek és szüleinek voltak kötődései a gyárhoz, - apukám által nekem is, még az ötvenes évek végéről.
Talán volt-e, van-e arra elhivatott írnok, aki egyszer majd megírja az Abonyi téglagyár története-t?
A györgyei történetét már megírták, jó lenne, ha ezt is megismerhetnénk.
Más téma, de azért érdekel; volt a téglagyár területén egy "jegyestégla gyüjtemény", mely zömmel úgy tudom Keszei főállatorvos jegyes téglagyüjteménye volt és ha jól emlékszem a 70-es évek közepén a múzeum által került a téglagyár területére.
Ez a gyüjtemény még ott van a téglagyár területén és mikor látható? (gondolom bejelentésre, de kinek kell szólni? a téglagyárban van rendész?)
Írtam ezt nem abonyi lakosként, aki szertené még megnézni ezt az országos szinten is ritka gyüjteményt.
Üzenet íráshoz jelentkezz be! Előzmények