Többen azt beszélik a városban, hogy Romhányiné Dr. Balolgh Edit " el van tűnve ", és a hivatalában sem érik el, nem dolgozik. Ez nem igaz, csak amolyan városi pletyka, legalábbis, ha ő volt ma gépkocsijával az abonyi Polgármesteri Hivatalban. Olvasóink nevében is jó munkát kívánunk Abony város polgármesterének az " újrakezdéshez ". Lőrinczy Veronika
veroniq - 2014.04.13. 13:42
A helyett, hogy buzdítaná, és támogatná legalább szavakkal szavazóit, Romhányiné Dr. Balogh Edit gyakorlatilag eltűnt a facebook-ról és a közéletből. " Miért érzem úgy, hogy nekem íródott? "- teszi fela kérdést április 11-én, amikor megosztja Bajnai Gordon posztját, mely József Attila itt is látható versét tartalmazza. Egy rész a versből, mellyel Balogh Edit azonosul, melyből kiderül, hogy bizony becsapták.
" Hittél a könnyü szóknak,
fizetett pártfogóknak
s lásd, soha, soha senki
nem mondta, hogy te jó vagy.
Egyedül, nem más baloldali pártokkal összefogva kezdett aláírásgyűjtésbe az EP választások kapcsán az MSZP, élén László Ferenccel, a nagykőrösi MSZP szervezet elnökével. Az országos döntés szerint külön indulnak a pártok az EU-s székekért folyó küzdelmekben. A választási vereség ellenére ők nem csüggednek, és lelkesen teszik a dolgukat. Az eddigi fehér öltözet helyett pirosban vannak, szemmel láthatóan ez jobban áll nekik, mint az összefogás kabátja. Tiszta szívemmel kívánom, hogy a fájó vereség után az EP kampányban legyen sokkal eredményesebb a baloldal, mint amilyen az országgyűlési választások során volt.
veroniq - 2014.04.11. 11:33
Összesen Abonyban az országgyűlési képviselő választásokon 1439 szavazatot kapott választóitól, míg a polgármester választáson, 2010-ben 2.528 szavazatot. Igaz, akkor függetlennek mondta magát. A mostani szavazatszám csak az 57 %-a a polgármesterként elért szavazatszámoknak. Ezzel az 1439 szavazattal, ha 2010-ben kapta volna a polgármester választásokon, Magyar Gábor, KDNP-s jelölt, akit a Jobbik és egyéb szervezetek is támogattak, a maga 1657 szavazatával bőven megelőzte volna Balogh Editet.
Szájer József fideszes EP-képviselő arról tájékoztatott, a listán Pelczné Gáll Ildikót ő követi a második helyen, majd Tőkés László, Deutsch Tamás, Gyürk András, Gál Kinga, Schöpflin György és Erdős Norbert következik. Őket követi Kárpátalja, majd Vajdaság képviselője - akiket később neveznek meg -, a 11. helyen Kósa Ádám, a 12-en pedig Hölvényi György, a 13. helyen pedig Dömötör Csaba szerepel. A lista 14. helyén van Hidvéghi Balázs, őt Tóth Edina, Rákossy Balázs, Csóti György és Szemerkényi Réka követi. A lista 19. helyén szerepel Király Nóra, őt Pálffy István követi, majd pedig a Felvidék képviselője, akit szintén később neveznek majd meg.- mindezt a Fidesz április 10-én jelentette be.
A mai napon sikerült Szanyi " kapitánynak " összevesznie az ATV műsorvezetőjével, Kálmán Olgával. Szanyi beszólt Kálmán Olgának, majd kijelentette: szétrobban a feje. Az MSZP EP-listavezetője szerint Kálmán Olga folyamatosan éket ver az Összefogás szereplői közé. IDE kattintva megnézhető a video
Szanyi Tibor arról beszélt az ATV Egyenes Beszéd című műsorában, hogy nem kell másik programot készítenie az MSZP-nek az EP-választásra, mint amit az országgyűlési választásra készítettek, ugyanis az a céljuk, hogy amit itthon kormányon nem tudnak véghezvinni, azt megpróbálják úgy, hogy olyan uniós szabályozásokat hozzanak, amik rákényszerítik a magyar kormányt is a változtatásra. Példaként említette, hogy az élelmiszerek áfáját jó lenne egyszámjegyűre csökkenteni, amiben vélhetően partner lenne a legtöbb uniós ország és így a magyarországi 27 százalékos áfakulcsot is lejjebb lehetne vinni.
Földi Áron, az LMP jelöltje ugyan kissé megrettent, de aztán megnyugodott, amikor a parlamenti választások eredményét követte nyomon. Az LMP lett a 4. párt, amelyik bejutott a Magyar Országgyűlésbe, igaz nagyon rezgett az a bizonyos léc, ezért megkérdeztem tőle, hogy vajon leizzadt-e. Eddig is tudtam, hogy a ceglédi, korábban abonyi politikus nem túl félős, és erről most is megbizonyosodhattam.
Balogh Edit, Abony polgármestere az alábbiakban közreadott röplappal " örvendeztette meg " az abonyi választópolgárok egy részét, még a választások előtt. Érdekes módon én ebből a papírból nem kaptam. Mindenesetre a Két Torony újság lejárató kampányára válaszolva fejti ki véleményét és buzdít a baloldal melletti szavazásra. Mivel a röplapban több ferdítés is található, véleményem szerint ez sokkal többet ártott, mint használt neki.
A Portfólió cikke, mely IDE kattintva olvasható, érdekes elemzést tartalmaz. Előretört a Jobbik! - Mennyire aggódjunk emiatt? címmel. " A Jobbikra közel egymillió ember voksolt, ami a szavazó választópolgárok több mint 20,5 százalékát jelenti. Ilyen kirívóan erős eredményt a szélsőjobboldalon utoljára a Freiheitliche Partei Österreichs (FPÖ) volt képes produkálni 2013-ban. Ők is éppen 20,5 százalékos felhatalmazást kaptak hasonlóan egymillió közeli szavazattal, de az osztrák parlament esetében ez 40 mandátumot ért. "- írják.
A megyében 62,6% volt a részvételi arány, ami meghaladja az országos átlagot. Mind a 12 választókerületben a Fidesz jelöltjei győztek a hétvégi országgyűlési választáson. Pest megyében a nyilvántartott választópolgárok száma 955 411 fő. Ez az összes választópolgár (8 029 836 fő) 11,9 százaléka. A megyében található 12 választókerület közül a 02.számú egyéni választókerületben (Budakeszi) volt a legmagasabb részvételi arány: 70,8%, míg a 09.számú egyéni választókerületében (Nagykáta) volt a legalacsonyabb: 54,8%.
Üzenet íráshoz jelentkezz be! Előzmények