Ebből MTI hír lett. Gondolom, hogy ez mindent megmagyaráz, ami ma Magyarországon történik. Íme, a cikk arról, hogy most leköpték-e Gyurcsányt vagy sem. Tehettem volna akár a humor rovatba is, de meggondoltam magam.... Ez nem oylan nagyon vicces. Mármint az, hogy ez megér egy országos sajtóvisszhangot.
10.40
Érintetettségünk révén úgy gondoljuk, kötelességünk közölni: a tudósítást nem más portálról vettük át. Munkatársunk a helyszínen látta, ahogyan a volt miniszterelnök érkezése után egy nő Gyurcsány Ferenc felé köp. Igaz, nem vizsgáltuk meg tüzetesen a nyál eltalálta-e a férfit, vagy csak cipőjének orra előtt ért földet.
Amennyiben nem találta el, úgy annak, mint minden jó érzésű ember, mi is örülünk.
...vagy hülye!
Tegnap ez volt a postaládámban:
Nincs miről meghallgatni egymást!
Legalábbis részemről!
Ahogy találtam a postaládámba, azzal az erővel, az iratmegsemmisítőmbe került! Felbontás nélkül!
Ön is kapott?
Hosszú hónapok vívódása után lett alpolgármestere Abonynak. Másodszori nekifutásra választották meg Parti Mihály FIDESZ-es képviselőt, bizottsági elnököt erre a posztra...
Döntést nehezítő tényezők
Kovács László az Ügyrendi és Közbiztonsági Bizottság FIDESZ-es elnöke az előző hó végi testületi ülésen nehezményezte, hogy későn kapnak a döntéshez nélkülözhetetlen anyagokat. Ez így is van és nem egy esetben fordult már elő, hogy létfontosságú témáknál pár perccel a testületi ülés előtt kaptak anyagokat a testületi tagok. Ezeket így nincs idő elolvasni sem, nem hogy értelmezni. „ Jó lenne, ha a könyvvizsgáló szakvéleményét nem az ülés előtt pár perccel kapnánk meg! „ – fakadt ki Kovács a tavalyi év zárszámadását megelőző tárgyalás elején.
Az alábbi közleményt a JOBBIK peste megyei szervezete küldte el szerkesztőségünk címére, melyet most teljes terjedelmében közzéteszek.
A Jobbik Magyarországért Mozgalom Pest megyei választmányának elnöksége megdöbbenve és felháborodva értesült a május elsején Dabas–Szőlőn, valamint Cegléden történt bűncselekményekről, melyek elkövetői mindkét esetben cigányok voltak.
Új városvezető helyettese van Abonyak, a FIDESZ színekben a képviselő testületbe immáron másodszor meggyőző fölénnyel egyéniben bejutott Parti Mihály személyében. A mai napon, az április végi rendes képviselő testületi ülésen ugyanis végre sokadszori nekifutást követően megszavazták a jelenleg bizottsági elnöki posztot betöltő politikust, aki egyben a testület korelnöke is. Ezzel megszűnt a mulasztásos jogsértés, melyre a közigazgatási hivatal az alpolgármester hiányával kapcsolatban hívta fel az abonyiak figyelmét. Az előző alpolgármester választáson nem kapta meg Parti Mihály a minősített többséget, most viszont igen. Bár zárt ülésen tárgyalták a témát és a szavazás titkos volt, lapunk tudja, hogy most hét szavazattal nyert Parti Mihály. Ez vélhetően azt jelenti, hogy a hat FIDESZ-es és Romhányiné Dr. Balogh Edit polgármester szavazott igennel. Lapunk úgy tudja, hogy a kisebbségben maradt „ ötök „ felháborodva nyugtázták a szavazás eredményét.
A mai napon tartott testületi ülés zárt része sikert hozott, ugyanis több hónapnyi kudarc után a testület megszavazta az új alpolgármester személyét, aki nem más, mint Parti Mihály.
Részletek később.
Abonynak már hosszú hónapok óta nincs alpolgármestere, ez mulasztásos jogsértés, a közigazgatási hivatal állásfoglalása szerint is. Ez ellen tenni kell. Így már sokadik nekifutásra próbálkozik be Abony város képviselő testülete azzal, hogy megfelelő személyt válasszanak a posztra.
Tegnap, azaz 2011. április 25-én Schmitt Pál, hazánk államfője aláírta az új alaptörvényt. A nagy esemény alkalmából az origo.hu internetes hírportál összegyűjtött néhány fontosabb pontot, melyen lényeges változások várhatók a hatályba lépést követően.
Köztársasági elnök
Schmitt Pál köztársasági elnök mandátuma 2015 nyarán jár le, utódját már az új parlamentnek kell megválasztania. Az új alaptörvényben némileg módosult a választás rendje, három helyett csak két választási forduló lesz. Az első körben továbbra is kétharmados többséggel lehet államfőt választani, míg a második körben elegendő a relatív többség is. 2015-ben tehát lényegében mindegy, hogy milyen kormánytöbbség lesz, megválaszthatja a neki tetsző köztársasági elnököt.
Üzenet íráshoz jelentkezz be! Előzmények