veroniq - 2011.10.20. 10:38
„Az államadósság nem közgazdasági probléma, hanem egy ellenség, amelyet ha nem győzünk le, az ellenség győz le minket” – mondta Orbán Viktor még júniusban. És bár a miniszterelnök beszédeiben rendszerint győztes csaták hírét hozza az adósság ellen vívott háborúból, az Államadósság Kezelő Központ hivatalos adatai szerint jelenleg inkább vesztésre állunk.
veroniq - 2011.10.19. 10:37
Bezárhatnak az abonyi kereskedők, ha megépül az új piac? Ki védi meg őket?- Tóth Ernő nyugdíjas testnevelő tanár, egykori városi képviselő szokásához híven ismét részt vett az előző közmeghallgatáson és hozta a formáját, számos, a lakosságot intenzíven érintő témával rukkolt elő.
veroniq - 2011.10.18. 10:44
Olvasónk megmondta a frankót. Ha szeretné átváltani forintra a svájci frankos hitelét, akkor kezelési költség gyanánt több százezer forintot kéne egy összegben leperkálnia.- Mindannyian tudjuk, hogy ma Magyarországon a bankok adják a bankot. Azaz ők azok akik diktálják a feltételeket.
veroniq - 2011.10.04. 17:55
Lassan ölő méregnek nevezik az önkormányzati kötvényeket az országos médiában. Abonynak pedig van tetemes belőle. Igaz, ennek hiányában esély sem lett volna a fejlesztésekre. A nagy galibát a svájci frank elszabadulása okozta Abonynak is, hiszen anno 162 forinton vették fel a " hitelt ". A legaggasztóbb, hogy a képviselő testület tagjai hiába kérik, már hónapok óta nem kapnak pontos kimutatást arról, hogy mennyi a veszteség, mennyi a nyereség a körvényekből és arra is hiába keresik a választ, hogy most pontosan mennyit éltek fel a több, mint milliárdból. Íme az országos sajtó elemző cikke minderről:
A józanabbak már a kezdetekkor is igyekeztek mértéktartásra inteni, és figyelmeztetni: ami rövid távon csodaszernek látszik, abból könnyen lassan ölő méreg válhat! Most lehet, hogy a kétkedőknek lesz igazuk. A kegyelmi időnek ugyanis vége! Lassan lejár a döntően 2007—2008-ban kibocsátott értékpapírok tőkefizetésre kapott türelmi ideje, és az érintett települések kénytelenek megkezdeni a tőketörlesztést is. Ez pedig jelentősen leterheli az önkormányzatok költségvetését! Rákóczifalvával kapcsolatban írtuk le például nemrég, hogy 2012-től 60 milliós szintre emelkedik a kötvények után fizetendő évi törlesztőteher, ami elviszi a település költségvetésének tíz százalékát.
veroniq - 2011.09.30. 10:12
........
Mindezek ellenére azonban még mindig van egy ország Európában, ahol a politikai elit az elmúlt évek válságából sem tanulva gazdaságpolitikai zsákutcában folytatja tovább kalandozásait. Egy hely, ahol a politikusok továbbra is azt mantrázzák felelőtlenül, hogy a bankok jelentik minden probléma forrását és egy képzelt gazdasági honvédő háború részeként le kell győzni őket, ahelyett, hogy azok tőkéjének megerősítésére rohannának a közelgő eurókatasztrófa végső beállta előtt. Ahol még mindig komolyan azt gondolják: az ország javát szolgálja, ha tartósan a nemzetközi piaci folyamatokkal szembe menetelnek.
veroniq - 2011.09.29. 12:30
A 2008-ban kezdődött gazdasági válság óta évente növekvő számban kerülnek felszámolásra vállalkozások. Az elmúlt három esztendő alatt a cégnyilvántartásban szereplő mintegy 600 ezer cég közül megközelítően ötvenezer jutott erre a sorsra. 2009 szeptembere és 2010 szeptembere közötti egy esztendő alatt 16 761 cég húzta le felszámolással a rolót, az ezt követő évben (2010. szeptember és 2011. szeptember között) 18 515. Ennyi felszámolásra eddig egy év alatt soha nem került sor. Százalékosan számítva, a felszámolások száma egyetlen esztendő alatt tíz százalékkal növekedett – tájékoztatott a feketelista.hu portál.
Egymillió „cégsár”
Elemzők a folyamatos növekedést elsősorban azzal magyarázzák, hogy tovább romlott a vállalkozások pénzügyi helyzete, s a cégek, amelyek elsősorban hitelből fedezték a működéshez szükséges forrásokat, ezek apadása miatt kénytelenek voltak felélni tartalékaikat. A hitelezők pedig türelmetlenebbé váltak adósaikkal szemben, korábban kérik a felszámolás megindítását. Tapasztalható, hogy az adósok egy része végelszámolással próbálja megoldani a pénzügyi gondokat, ám közülük sokan csak időt akarnak nyerni, vagy kijátszani partnerüket. A hitelezők viszont egyre szigorúbb határidőket szabnak, s ha ez nem teljesül, elindítják a felszámolást. Ezzel magyarázható, hogy újabban a végelszámolások több mint a fele felszámolásba fordul.
veroniq - 2011.09.24. 15:30
Magyarországon az nem lehet cél, hogy a következő években az adóterhek nőjenek, hiszen a kormány egy versenyképes gazdaságot szeretne felépíteni – jelentette ki Varga Mihály a Miniszterelnökséget vezető államtitkár pénteken a Duna Televízió Közbeszéd című műsorában. Varga Mihály a műsorban elmondta: abban mindenképpen egyetértenek a Költségvetési Tanáccsal, hogy 2012 egy kockázatos év lesz. Minél több olyan pénzügyi alap és védelmi intézkedés van, amely biztonsági tartalékot ad az országnak, az a kormány szerint jó – szögezte le a politikus.
veroniq - 2011.09.23. 17:41
Tények és számok: 3194 helyi önkormányzat van ma Magyarországon. Mi, azaz az abonyiak ötvenharmadik helyen állunk az országos eladósodási listán, minden abonyi lakosra, a csecsemőtől az aggastyánig összesen 207.550 forint jut. Mindezt a Kéttorony Kötvény kibocsátásával értük el. A kibocsátáskor még 137.500 forint volt csak az egy főre eső összeg, de a kötvény hitelként működik, eleve van kamata. Az egészet „ sikerült „ svájci frankban felvennünk….. Az országos átlag a szakemberek szerint nem kritikus, és a legnagyobb adósságokat mindössze 99 önkormányzat halmozta fel a 3194-ből. A ciki az, hogy Abony pont benne van a piszkos százban, méghozzá a közepén! Ráadásul… A helyzet a mostaninál is rosszabb, mert a lista 2009-es adatokat tartalmaz. Igaz, a baj is akkor kezdődött. Íme, az idézet a vonatkozó önkormányzati anyagból:
„ A Raiffeisen Bank tájékoztatása és az ismert nemzetközi és magyar pénzpiaci helyzet utóbbi hónapokban történt eseményei következtében, a kötvények kibocsátási dátumhoz viszonyított HUF/CHF árfolyama mára jelentősen megváltozott. Kibocsátáskor HUF/CHF árfolyam (2008. április 11.) 162,20 MNB HUF/CHF árfolyam (2009. február 25-én 201,02. „
Az országos sajtóban megjelent cikk részleteinek egy része sajnos Abonyra is vonatkozik:
veroniq - 2011.09.18. 21:09
Itt számolhatod ki, hogy jövőre rosszabbul jársz-e:
Tények:
Minimálbér nettója 2011.-ben: 60.000 Ft, 2012.-ben 51.870 Ft
Havi bruttó 100.000 Ft nettója idén: 74.280 Ft, ugyanez 2012.-ben: 66.500 Ft
Ugyan a kormány nem megszorításnak nevezte a jövő évi költségvetés tervezetét, a bejelentésből kiderül, mégis megszorítással állunk szembe. Az szja-rendszer változásával az átlagkeresők kevesebbet visznek haza jövőre, emelkedik az áfa és az egészségbiztosítási járulék mértéke is. A kormány ugyanakkor a hét végére felpuhította a végtörlesztéses javaslatát. A hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Végső stádium: 27 lesz az ÁFA
Agónia… A MAGYAR gazdaság és társadalom agóniája következik, hiszen a legújabb kormányzati tervek szerint az ÁFA nem mérséklődik, hanem nő, 25-ről 27 %-ra. Rendelkezem némi közgazdasági elővégzettséggel és tudom, hogy ez nem 2%-os inflációt, hanem annál jóval nagyobbat indukál majd….
Íme, az országos sajtó minderről:
“27 százalékra emelik az általános áfakulcsot, megszűnik az adójóváírás és a félszuperbruttó, a munkavállalói egészségbiztosítási járulék egy százalékkal emelkedik – jelentette be a 2012-es költségvetés sarokszámait ismertetve Matolcsy György. A nemzetgazdasági miniszter szerint 1,5 százalékos lehet a hazai növekedés, a kormány korábban 3 százalék feletti bővülést várt. A lépések egyértelműen adóemelést jelentenek, melyek közül az áfa emelése és az adójóváírás megszüntetése a legszegényebbeknek jelenti a legnagyobb terhet. Matolcsy szerint viszont ez nem megszorítás.”
Üzenet íráshoz jelentkezz be! Előzmények