Fotó: Polyák Attila
Befolyásolták a bírákat a 2006 őszi megmozdulások kapcsán hozott döntéseikben – nyilatkozta Völgyesi Miklós, a parlament előtt fekvő semmisségi törvény megalkotását javasló nyugalmazott legfelsőbb bírósági bíró a Duna Televízió Közbeszéd című műsorában csütörtök este. A Független Rendőr Szakszervezet továbbra is tiltakozik a törvényjavaslat ellen. A Helsinki Bizottság jogásza pedig úgy látja, a tervezetből vállalhatatlan dolgok és veszélyes precedensek következnek. A semmisségi törvényről, többek között annak a bíróságok függetlenségére és a jogállamiságra gyakorolt lehetséges hatásairól is vitázott egymással Völgyesi Miklós, a Legfelsőbb Bíróság nyugalmazott tanácsvezetője, Pongó Géza, a Független Rendőr Szakszervezet főtitkára, és Tóth Balázs, a Magyar Helsinki Bizottság jogásza a Duna Televízió Közbeszéd című műsorában csütörtök este.
“A Független Rendőr Szakszervezet (FRSZ) úgy gondolja, elfogadhatatlan ez a törvény, hiszen morálisan és etikailag is sérti az igazságszolgáltatás működését, ezen belül a rendőrtársadalmat. Szeretnénk, ha ez a törvény nem lépne életbe, ezért is fordultunk a köztársasági elnök úrhoz” - nyitotta a vitát Pongó Géza, az FRSZ főtitkára.
Völgyesi: Nem igazak a törvény elleni vádak
“Nekünk teljesen más a véleményünk, alapvetően az a probléma, hogy más tényekből indulunk ki, mint a rendőr szakszervezet, és a levont jogkövetkeztetésekkel sem értünk egyet, ezek egyszerűen nem így vannak” - reagált Völgyesi Miklós, aki úgy látja: már az a felvetés sem igaz, hogy a semmisségi törvény semmisítené meg a 2006 őszi utcai megmozdulások után hozott, csak rendőri tanúvallomásokra alapozott ítéleteket.