Hagyományainknak megfelelően ebben az évben is megrendezésre került tavaszi nőnapi ünnepségünk a tápiószelei Simonffi Kálmán Művelődési Házban. A környező településekről szép számban gyűltek össze asszonyok – lányok, elfogadva a helyi református gyülekezet meghívását. Az alkalom vendége Szabóné Lévai Csilla lelkésznő volt, előadásának címe: Isten nem ejt hibát?! – Életem próbái.
"A februári szabadidőm egy részét a Bihari Gyerekszínháznak szenteltem, ugyanis az elmúlt hétvégén adták elő Charles Dickens - Lionel Bart: Twist Olivér című Musicaljét. Végigfotóztam hát az első szögtől az álló ovációig... :)"
Polyák Attila képriportja a Bihari Gyerekszínház által előadott Twist Oliver című musicalről.
Nézhető, olvasható: ITT
Az elmúlt hét végén nagy sikerrel adták elő több alkalommal is a szerplők a Twist Oliver című darabot. Ott járt az ABOPOL Kft " fotósa " Szabó László is, akinek jóvoltából az érdeklődők egy extra méretű galérát nézhetnek meg az aeseményről. Hamarosan részletesebb beszámoló is következik, Polyák Attila profi fényképeivel! ABOPOL galéria ITT elérhető!
Ritkán kerül a fiatalok kezébe könyv: mindössze 7 százalékuk olvas naponta, további 16 százalékuk heti rendszerességgel. A havonta kötetet forgatók aránya sem magas – 14 százalék – az ennél ritkábban olvasók 35 százalékot tesznek ki, s 28 százalékuk bevallja: egyáltalán nem olvas könyvet. A tizen- és huszonévesek sokféle, önigazoló és beismerő érvet sorolnak fel arra, miért nem (nagyobb) része napjaiknak a könyvolvasás. Legtöbben, 55 százaléknyian az időhiányra hivatkoztak, de sokan, 45 százaléknyian elismerték, hogy nem érdekli őket a könyv. Viszonylag nagy arányban – 32 százalékban – azt említették, hogy nem köti le őket az olvasás, 31 százalék pedig azzal mentette fel magát, hogy drágák a könyvek. A fiatal felnőttek körében lassan terjednek az e-könyvolvasók, mindössze 2 százalékuknak van, s még 7 százalék gondolkodott azon, hogy vásárolni kellene. Bár kevesen használják, de a korosztály egyharmada szerint az elektronikus könyveké a jövő, előbb-utóbb népszerűbbé, elterjedtebbé válik, mint a papírra nyomtatott könyv.
A Bihari Színkör először 2010-ben szólította meg a város gyerekseregét a Pinokkió című mesejátékkal, amely Abonyban, és Abonyon túl is hatalmas sikert aratott. Az életre kelt fabábúért és barátaiért együtt szurkoltak a kicsik és nagyok, több száz gyermeknek és felnőttnek okozott örömet a tanulságos darab. A produkció oly nagy visszhangot keltett, hogy méltó „folytatásában”, A Dzsungel könyvében kicsik és nagyok már nem csupán megszólítottak voltak, hanem egyenesen megszólítókká váltak: a musicalben iskolásoké lett a főszerep. Maugli történetének páratlan színpadra vitele megemelte a lécet.
Százkilencven éve, 1823. január 22-én tisztázta le Kölcsey Ferenc Hymnus, a Magyar nép zivataros századaiból című költeményét, amely Erkel Ferenc zenéjével Magyarország nemzeti himnusza lett; e napot 1989 óta a magyar kultúra napjaként ünnepeljük. A Habsburg Birodalomnak - amelynek Magyarország is része volt - 1797-ben, a napóleoni háborúk idején született himnusza.
Üzenet íráshoz jelentkezz be! Előzmények