Polyák Attila írja Kép- Riport bolgjában: 2013 október elsején ünnepli a világ a Zenét. Az UNESCO Nemzetközi Tanácsa Yehudi Menuhin kezdeményezésre nevezte ki ezt a napot a Zene világnapjának. Természetesen Abonyban is ünnepelték a zenét, méghozzá az új Kultúrház koncert és színháztermében, ahol először léphettek fel a Bihari zeneiskola növendékei és tanítóik.
Csíkcsomortán, Székelyország szívében rendezték meg az első Székelyföldi és Anyaországi Falusi Színjátszó Találkozót és Konferenciát. Az eseménysorozat 2013. szeptember 25-30 között két hazai és három székelyföldi színjátszó csoport részvételével, kiváló hazai és székelyföldi szakemberek és lelkes, fáradhatatlan közönség részvételével zajlott. A közönség láthatta a Mágnás Miskát, a Nyitott ablakot, a My fair Lady-t, és A lopótök, avagy a Mari nem olyan című fergeteges vígjátékot.
- A Horváth Zoltán tervező által megálmodott szép létesítmény már most is szerepel egy külföldi rangos oldalon, még pedig egy svájcin, mely IDE kattintva elérhető.
Az MTI mai híradásaiban szerepel Kovács Jenő abonyi szobrászművész, aki számos egyházi műalkotást készített, illetve egyházak megrendelésére restaurált szobrokat. A rendkívül szerény művész boldogan állt az MTI fotósának, Mészáros Jánosnak a fényképezőgépe elé. Mi korábban jártunk nála, akkor éppen a nagykőrösi műalkotás készítésén fáradozott. A szobrot már bronzból kiöntötték, megjött a megrendelt talapzat anyaga is.
Szeptember 28-án nyit a Közösségi Múzeum- Az országban egyedülálló kezdeményezés bontakozik ki városunkban. Hegyi Ferenc amatőr helytörténész vezetésével néhány lelkes fiatallal a Puskaporos utca egy régi polgár-paraszt házában egy közösségi múzeumot szervezünk. A múzeumok éjszakáján már rengeteg érdeklődőt vonzó kizárólag magángyűjteményeket felsorakoztató múzeum szeptember 28-tól heti néhány alkalommal nyitvatartási időben is megtekinthető lesz.
veroniq - 2013.09.05. 22:27
Így készül a SZOBOR- Kovács Jenő szobrászművész műhelyében készül Kovács Sándor egykori konzervgyár igazgató szobra. A mestert a munka közben kerestem fel, aki megdöbbentő, megható hasonlósággal alkotta meg az alapot a portréhoz.
A válaszom egyértelműen IGEN. Információm szerint a volt könyvtárban régi, 30 éves monstrumok, villanykályhák biztosították télen a fűtést. Ezért havonta egymillió forint is volt az áramszámla. Tabuk nélkül írom mindezt…
Abonyban készült a kép, a Kultúra Házának hivatalos átadóján. Balra Korbély Csabáné Ilike, az abonyi intézmény igazgatónője látható, jobbra Koncz Margit, a Törteli Déryné Művelődési Központ igazgatója. Nem érkezett üres kézzel, Törtel monográfiáját hozta az abonyi könyvtárba ajándékba. Korbély Csabáné boldogan kalauzolta végig kolléganőjét a gyönyörű, modern tereken, mutatta meg a könyvtárt, olvasótermet, a civilek majdani életének színtereit, a tükrös helyiséget, mely táncpróbák és kiállítások helyszíne lesz a közeljövőben.
Augusztus 23-án bensőséges keretek közt avatták fel Abonyban a Kultúra Házát. A délután négykor megtartott avató ünnepségen Romhányiné Dr. Balogh Edit polgármester mondott ünnepi beszédet. A rendezvényt személyes jelenlétével tisztelte meg Dr. Czira Szabolcs, körzetünk országgyűlési képviselője, valamint Földi László országgyűlési képviselő is.
Ott voltam a királydombi ősbemutatón, és természetesen láttam a film-változatot, a csíksomlyói giga-előadást, és most a legújabb változatot is megnéztem. A gyanúm harminc év után kristálytisztán beigazolódott: Az István, a király messze a valódi értékét meghaladóan túlértékelt, mondanivalóját tekintve kifejezetten zavaros, történelem-szemlélete már a megszületésekor is hamiskás volt, mára pedig ordítóan hamis.
Üzenet íráshoz jelentkezz be! Előzmények